ذخیره ساز استوریج Open-E

استوریج Open-E چیست؟

شرکت Open-E یکی از فعالین در حوزه فروش استوریج مبتنی بر نرم افزار SDS است که راهکارهای خود را جهت استفاده در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ طراحی کرده است. شرکت داده رایانش ابری پردیس با داشتن بیش از 10 سال تخصص در حوزه استوریج و بخصوص استوریج‌هایی با فناوری SDS به عنوان نماینده Open-E در ایران این محصول را عرضه می‌کند. این شرکت با انجام دادن بیش از 150 پروژه موفق در ایران آمادگی ارائه خدمات و فروش استوریج به مشتریان خود می‌باشد. محصولات ارائه شده توسط این شرکت در حال حاضر Open-E DSS V7 و Open-E Jovian می‌باشند.
Open E Storage

ویژگی‌های مهم استوریج Open-E Jovian

Open E
 • دریافت پشتیبانی رسمی از کمپانی استوریج Open-E

  یکی از ویژگی‌های بسیار با ارزش و چشمگیر استوریج Open-E امکان دریافت پشتیبانی رسمی از این کمپانی مادر می‌باشد. همانطور که می‌دانید به دلیل تحریم محصولات استوریج در بازار ایران، دریافت پشتیبانی برای محصولاتی مانند HP و EMC چالشی اساسی به شمار می‌آید و در صورت بروز مشکل برای استوریج‌های مذکور، فقط می‌توان از توانمندی متخصصان داخلی این محصولات استفاده کرد. در حالی که در ذخیره‌ساز Open-E بدلیل وجود نمایندگی رسمی فروش در ایران، علاوه بر امکان دریافت پشتیبانی از متخصصان داخلی می‌توان از پشتیبانی کمپانی در آلمان نیز جهت رفع مشکل بهره برد.

 • گرفتن SnapShot در سطح استوریج به صورت نامحدود

  در استوریج Open-E JDSS بر خلاف دیگر استوریج‌ها همچون HP و EMC، هیچ محدودیتی برای گرفتن اسنپ‌شات وجود ندارد. در‌حالیکه در استوریج‌های مذکور برای افزایش این تعداد باید لایسنس خریداری کرد. از همین رو این امکان در استوریج Open-E باعث می‌شود تا بتوان راهکارهای متنوع و خلاقانه‌ای را جهت حل چالش‌های سازمان پیاده‌سازی کرد. از جمله این چالش‌ها می‌توان به مقابله با باج‌افزارها، طراحی انواع راهکارهای پشتیبان‌گیری و بازگشت از بحران اشاره کرد. در این صورت با استفاده از ویژگی Snapshot نامحدود می‌توان یک برنامه‌ی نگهداری دیتا، متناسب با نیاز سازمان برای انتقال اطلاعات به Backup Storage در سایت Local یا سایتی دیگر تعریف کرد.

 • راهکار بسیار مقرون بصرفه و منحصر به فرد استوریج Open-E جهت پشتیبان‌گیری

  ویژگی Shared Storage Cluster یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد استوریج Open-E JDSS به منظور افزایش دسترس پذیری آن می‌باشد. این قابلیت تنها با یک لایسنس Shared storage Cluster با به اشتراک‌گذاری هاردها بین دو نود استوریج فعال می‌گردد، راهکاری مقرون به صرفه که در استوریج‌هایی مانند HP و EMC وجود ندارد. در این راهکار در صورت بروز مشکل در سخت‌افزار یکی از نودها، نود دیگر بدون Down time بصورت اتومات وارد مدار شده و وقفه‌ای در عمکرد استوریج ایجاد نمی‌شود.

 • هزینه پایین‌تر استوریج Open-E جهت Mirroring استوریج

  مدیران همیشه از خود می‌پرسند که در صورت هرگونه حادثه برای استوریج در سازمان باید چه راهکاری اتخاذ کنند. و پاسخ تهیه استوریج دوم و اتصال این دو به هم به صورت Real Time می‌باشد. اکثر برندهای معتبر موجود در بازار این راهکار را ارائه می‌دهند. اما متاسفانه خرید و اتصال استوریج دوم هزینه بسیار زیادی را به سازمان تحمیل می‌کند. یکی از مزیت‌های سیستم ذخیره سازی Open-E برای حل این مشکل، هزینه بسیار پایین آن به نسبت رقبا می‌باشد. Open-E با ارائه لایسنس Metro Cluster این راهکار را برای شما بسیار کم هزینه می‌کند.

 • در تمام ساعات کاری سازمان اسنپ شات بگیرید

  دغدغه بسیاری از مدیران و کارشناسان در حوزه زیرساخت، گرفتن SnapShot از LUNهای مورد نظر در ساعات کاری می‌باشد. ایشان قصد دارند به واسطه این ویژگی یعنی اسنپ شات، به زمان قبل از ایجاد بحران برگردند. اما از این می‌هراسند که مبادا گرفتن SnapShot در ساعت کاری منجر به کند شدن استوریج شود. در Open-E ویژگی اسنپ شات به شکلی مهندسی شده که در کسری از ثانیه کلیه عملیات، بدون گذاشتن هرگونه تاثیری بر عملکرد استوریج، به پایان برسد.

 • ارائه برخی ویژگی‌ها به صورت نامحدود در استوریج Open-E

  برخی از ویژگی‌های بسیار مهم و کاربردی که در دیگر استوریج‌ها به صورت محدود ارائه می‌شود، در ذخیره‌ساز Open-E به صورت نامحدود ارائه می‌شود. از آن جمله می‌توان به قابلیت SSD Caching و DRAM Caching اشاره کرد. این دو نقش بسیار مهمی در افزایش سرعت و کارایی زیرساخت ذخیره‌سازی سازمان ایفا می‌کنند.

نمایندگی

شرکت ارقام نت سیستم بعد از اخذ نمایندگی در بالاترین سطح تا به امروز پروژه‌های متعدد و بسیار بزرگی را در شرکت‌ها و سازمان‌ها و کارخانجات ایران به صورت موفقیت آمیزی اجرا و پیاده سازی کرده است.

برای گرفتن مشاوره و استعلام از طریق ایمیل open-e@rnet.ir با ما در ارتباط باشید.