خدمات فیبر نوری

خدمات فیبر نوری

شرکت ارقام نت با توجه به سوابق فعالیت خود در زمینه ارائه ی خدمات فیبر نوری آماده ارائه سرویس دهی به مشتریان عزیز می باشد.

فیبرنوری یک کانال ارتباطی جهت انتقال اطلاعات از یک نقطه به یک یا چند نقطه دیگر می باشد که با توجه به مسافت، پهنای باند و نوع خمش کابل به دسته های مختلف تقسیم بندی می گردد که به طور کلی از دو نوع فیبر (Single Mode (S.M و (MultiMode (M.M در زیرساخت شبکه و ارتباطات ICT استفاده می گردد.

شکل زیر بیانگر ساختار کلی یک تار فیبرنوری از نظر ضخامت و روکش می باشد که مطابق با شکل فیبرنوری از هسته مرکزی که اصطلاحا به آن Core می گویند تشکیل شده است که در تارهای Single Mode ضخامت بین 8 تا 9 میکرون و در تارهای Multimode ضخامت در دو نوع 62.5 و 50 میکرون با توجه به سال ساخت فیبرنوری موجود می باشد.

Comparison of Single Mode with Multi Mode fiber optic cable Rnet.ir
لایه رویی Core  که به ضخامت 125 میکرون میباشد با نام Clad  شناخته میشود و در هر دو نوع فیبرنوری یکسان بوده و برای تشخیص نوع کابل هنگام خرید یا عملیات نصب و راه اندازی با علائمی از قبیل 125/9 که بیانگر فیبر Singlemode و یا 50/125 که بیانگر فیبر Multimode میباشد مشخص گردیده است.
ایجاد زیرساخت و راه اندازی شبکه های مبتنی بر فیبر نوری و ارائه سرویس های Point to Point و Point to Multipoint بر بستر فیبرنوری از جمله (FTTX,PON,…) بدون پشتیبانی دائمی و ارائه خدمات پس از فروش مناسب امکان پذیر نمی باشد. از این رو شرکت ارقام نت توانسته با ایجاد گروه قوی از کارشناسان جوان کشور که در دپارتمانی مجزا مشغول به فعالیت هستند و استفاده از تجهیزات و دستگاه های Fusion,OTDR,Fluke,OPM از مشتریان خود در بخش های مختلف زیرساخت، فناوری و سرویس در تمام ساعات شبانه روز پشتیبانی کند. همچنین این شرکت به صورت رایگان جهت آگاهی و ارائه راهکار مناسب جهت برقراری ارتباطات مبتنی بر بستر فیبرنوری به صورت 24 ساعته خدمات مشاوره به مشتریان خود عرضه می نماید.