خدمات نصب و راه اندازی شبکه

ساختار شبکه

به طور کلی ساختار شبکه از دو قسمت پسیو و اکتیو تشکیل می گردد که جهت نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری در لایه پسیو مطابق با شکل زیر از مدل سه لایه ای سیسکو استفاده می گردد که مسائل مربوط به نوع کانال ارتباطی بین تجهیزات هر سه لایه با توجه به موقعیت جغرافیایی ، پهنای باند، فاصله ، محدودیت های ارتباطی و همچنین تعیین ظرفیت و تقسیم پهنای باند از لایه Core تا Enduser پرداخته می شود.

ویدئو زیر مربوط به طراحی و اجرای پروژه زیرساخت شبکه به تعداد 2500 نود به همراه حفاری و پیاده سازی فیبرنوری به متراژ 10،000 متر برای یکی از سازمان های مهم کشور توسط متخصصین شرکت ارقام نت می باشد.

Four layer TCP IP model Rnet.ir

نصب و راه اندازی شبکه

در خصوص عملیات نصب و راه اندازی شبکه در بخش پسیو داشتن دانش لازم و استفاده از استانداردهایی از قبیل EIA/TIA568A…C,ANSI/BICSIN1…N3,IEEE802,ITU-TG650…567,ITU-TG980…989 به همراه تجربه اجرای شبکه های کامپیوتری و همچنین داشتن دانش برآورد و تقسیم بار برق تجهیزات IT یکی از فاکتورهای مهم شرکت های مجری در این حوزه می باشد.

در لایه اکتیو شبکه از مدل چهار لایه ای TCP/IP مطابق با شکل زیر جهت ارائه سرویس ها به کاربران نهایی و داخلی با در نظر گرفتن تمامی مباحث مربوط به پروتکل های انتقال و امنیتی تحت شبکه به عنوان مدل مرجع در هنگام پیاده سازی و چیدمان تجهیزات اکتیو شبکه مورد استفاده قرار میگیرد.

کارشناسان باتجربه شرکت ارقام نت با توجه به تسلط کامل به مباحث اکتیو و پسیو شبکه و بهره مندی از ابزار و استانداردهای حوزه IT آمادگی خود را جهت ارائه خدمات پیاده سازی شبکه های کامپیوتری در داخل و خارج از کشور عزیزمان اعلام می دارد.

ارائه خدمات پسیو و اکتیو در تمامی حوزه های ارتباطی (LAN,MAN,WAN,GAN) با توجه به استانداردهای تعریف شده و Local Code های داخلی و بهره مندی از نیروهای متخصص و با تجربه و استفاده از تجهیزات پسیو شبکه و تجهیزات اکتیو شبکه مورد نیاز پیاده سازی شبکه یکی از خدمات این شرکت به مشتریان کسب و کارهای بزرگ و کوچک در داخل و خارج کشور می باشد.