مفهوم سیستم در پروسه استاندارد سازی مراکز داده

advanced divider

مفهوم سیستم System planning

در فاز برنامه ریزی چرخه حیات مراکز داده برای تعریف پارامترهای کلیدی پروژه و فرایندهای انجام پارامترها و درک کلی از سیستمی که قرار است ساخته و یا بهینه گردد از” مفهوم سیستم “استفاده می گردد که شامل مجموعه قوانین , استانداردها, الزامات , تخصیص منابع , مهلت ها و… می باشد.
مفهوم سیستم در پروسه استاندارد سازی مراکز داده

 

مفهوم سیستم در پروسه استاندارد سازی مراکز داده

 

مفهوم سیستم در پروسه استاندارد سازی مراکز داده می تواند روند اجرای فاز برنامه ریزی را تسریع و ورودی کامل برای اجرای فاز طراحی باشد.

به طور کلی مطابق با شکل بالا مفهوم سیستم در استاندارد سازی مراکز داده شامل چهار بخش اساسی و کلیدی می باشد که با توجه به روند ارائه سرویس های حساس و میزان کارایی و اثر بخشی در رسیدن به اهداف بلند مدت سازمان و همچنین الویت ها و محدودیت های ساختاری و زیرساختی مالک پروژه تصمیماتی برای اختصاص بودجه و زمان با توجه به استانداردها و دستورالعمل برای طراحی مراکز داده و ساخت و ادامه چرخه حیات مراکز داده می گیرد.

هرچقدر اطلاعات و آمار در مفهوم سیستم برای رسیدن به استاندارد سازی مراکز داده و ادامه چرخه حیات مرکز داده کامل و دقیق باشد در فازهای طراحی و ساخت از نظر زمانی و بودجه ای صرفه جویی بهینه در منابع سازمان رخ می دهد در غیر این صورت در فاز طراحی و ادامه پروسه تکراری طراحی به دلیل عدم درک صحیح از مفهوم سیستم و صرف بودجه زمانی و مالی منجر به ایجاد وقفه و تحمل ضرر برای مالکان مراکز داده می شود.

در خصوص استاندارد سازی اتاق سرور تجربه بیانگر این موضوع میباشد که بسیاری از مشکلات قابل پیشگیری بوده به شرط آن که:

  • صاحب نظران و تصمیم گیرندگان اطلاعات و آمار درستی از جزییات فرایند پروژه داشته باشند
  • رسیدن به درک مشترک و توافق نهایی ازشش پارامترهای کلیدی پروژه :حساسیت سرویس ها, ظرفیت منابع, برنامه های رشد و توسعه, میزان بهره وری , توان انجام پروژه و بودجه مالی
  • مشخص نمودن محدودیت های تجهیزاتی و مالی و همچنین الویت ها با توجه به بودجه مورد نظر
  • شناخت نیازها با توجه به اشکالات سیستم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *