تعیین سطح مراکز داده

advanced divider

تعیین سطح مرکز داده

تعیین سطح مراکز داده با توجه به میزان تاثیرگذاری سرویس های سازمان بر جامعه توسط تیم کارشناسان پدافند غیرعامل و ارائه فرم ها و جداول به کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات و جمع آوری اطلاعات از اتفاقات رخ داده در جامعه با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کنونی و پیش بینی های شرایط جامعه در آینده  و مد نظر گرفتن سه هدف امنیت , ایمنی و پایداری تعیین میگردد.

در خصوص استاندارد سازی مرکز داده در فاز طراحی و قبل از اجرا نیاز به تعیین سطح مراکز داده می باشد که به طور کل به مراکز داده مهم, حساس و حیاتی تقسیم بندی میگردد.

مراکز داده مهم

مرکز داده مهم به مراکز داده ای گفته میشود که ارائه دهنده سرویس به کاربران داخلی و خارجی در سطح شهر بوده و در صورت قطع شدن سرویس قسمت کمی از کاربران دچار مشکل شده و نهایتا تاثیر آن بر خدمات دهی به سطح شهری محدود میگردد.

مراکز داده حساس

مرکز داده حساس به مراکز داده ای گفته میشود که سازمان ارائه دهنده سرویس کاربری چندین شهر و استان میباشد که در صورت قطع شدن سرویس مورد نظر تاثیر آن بر چندین استان بوده و باعث به وجود آمدن اختلال در سرویس های بین استانی میگردد.

مراکز داده حیاتی

مرکز داده حیاتی به مراکز داده ای اطلاق میشود که در صورت بروز مشکل و قطع سرویس دهی تاثیر آن بر کل جامعه و انجام امور روزمره یک کشور میباشد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *